13ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Το 13o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από την Παρασκευή 21 έως την
Κυριακή 23 Απριλίου 2017
στο Φαληράκι της Ρόδου, στο ξενοδοχείο Orion

Όπως και τα προηγούμενα χρόνια, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους,
σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings, με τους αβαθμολόγητους παίκτες να μετέχουν στην 2η κατηγορία.

Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Μπάτρης Άρης του ΟΣΑΠ και
νικήτρια της Β' κατηγορίας αναδείχθηκε η Ελευθερία Δημοπούλου του Ομίλου Σκραμπλ Ρόδου!

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ένωσης Σκραμπλ.

Συμμετέχοντες και αναλυτικά στατιστικά στοιχεία εδώ.

Σειρά Ταξινόμησης  Εμφάνιση #
  • 1ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 1 αντικείμενα)

Το Πρώτο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο Porto Carras στο Ν. Μαρμαρά Χαλκιδικής, από το Σάββατο 23/4 μέχρι την Μ. Δευτέρα 25/4/2005 στα πλαίσια του Games Festival.

Διεξήχθηκαν 5 γύροι αγώνων με σύστημα ελβετικό, ενώ πραγματοποιήθηκε μεγάλος τελικός (ανάμεσα στον 1ο και στον 2ο της τελικής κατάταξης) καθώς και μικρός τελικός (ανάμεσα στον 3ο και στον 4ο της τελικής κατάταξης αντίστοιχα). Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Χρήστος Τζήμας του Όμιλου Καστοριάς. Για περισσότερα στατιστικά στοιχεία κάντε κλικ εδώ.

Αγώνες εν δράσει

Αγώνας εν δράσει

• 2ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 2o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο Pallini Beach στην Καλλιθέα Χαλικιδικής, από το Παρασκευή 28 Απριλίου μέχρι και την Κυριακή 30 Απριλίου 2006 και πάλι στα πλαίσια του Games Festival.

Διεξήχθηκαν 5 γύροι αγώνων με σύστημα ελβετικό, ενώ πραγματοποιήθηκε μεγάλος τελικός (ανάμεσα στον 1ο και στον 2ο της τελικής κατάταξης) καθώς και μικρός τελικός (ανάμεσα στον 3ο και στον 4ο της τελικής κατάταξης αντίστοιχα). Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Μαργαρίτα Ναζιροπούλου του Όμιλου Καστοριάς. Για περισσότερα στατιστικά στοιχεία κάντε κλικ εδώ.

Κλήρωση επόμενου γύρου

• 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 3o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε και πάλι στο ξενοδοχείο Pallini Beach στην Καλλιθέα Χαλικιδικής, από το Σάββατο 28 Απριλίου μέχρι και την Δευτέρα 30 Απριλίου 2007 και πάλι στα πλαίσια του Games Festival.

Διεξήχθηκαν 8 γύροι αγώνων με σύστημα ελβετικό. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Νίκος Καραμπέτης του Όμιλου Θεσσαλονίκης. Για περισσότερα στατιστικά στοιχεία κάντε κλικ εδώ.

• 4ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)
    • Το 4o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε για τρίτη συνεχόμενη φορά στο ξενοδοχείο Pallini Beach στην Καλλιθέα Χαλικιδικής , από την Παρασκευή 1 Μαΐου μέχρι την Κυριακή 3 Μαΐου 2008 και πάλι στα πλαίσια του Games Festival.

Διεξήχθηκαν 9 γύροι αγώνων με σύστημα ελβετικό. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε και πάλι ο Δημήτρης Ντόζης του Όμιλου Θεσσαλονίκης. Για περισσότερα στατιστικά στοιχεία κάντε κλικ εδώ.
  • 5ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 5o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο Grand Hotel Palace στην Δυτική Θεσσαλονίκη, από την Παρασκευή 1 Μαΐου μέχρι την Κυριακή 3 Μαΐου 2009 και πάλι στα πλαίσια του Games Festival.

Για πρώτη φορά, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους, σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings. Σε κάθε όμιλο, διεξήχθηκαν 9 γύροι αγώνων με σύστημα ελβετικό. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε και πάλι ο Δημήτρης Ντόζης του Όμιλου Θεσσαλονίκης. Για περισσότερα στατιστικά στοιχεία κάντε κλικ εδώ (για την Α΄ Κατηγορία) ή εδώ (για την Β' Κατηγορία).

Κήρυξη έναρξης του πρωταθλήματος

• 6ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 6o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στην Αθήνα, από την Παρασκευή 18 Ιουνίου μέχρι την Κυριακή 20 Ιουνίου 2010, στην μουσική σκηνή "ΑΥΛΑΙΑ" στο Βοτανικό.

Όπως και πέρσι, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους, σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings.

Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Καλαϊτζίδης Μάριος του ΟΣΑΠ. Στην δεύτερη κατηγορία πρώτη αναδείχθηκε η Τρικουνάκη Βαλεντίνα , επίσης του ΟΣΑΠ.

6ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα - Βοτανικός

• 7ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 3 αντικείμενα)

Το 7o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από την Παρασκευή 24 Ιουνίου μέχρι την Κυριακή 26 Ιουνίου 2011, στο ξενοδοχείο Esperos Palace στην Καστοριά.

Όπως και τα προηγούμενα δύο χρόνια, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους, σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings.

Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Καλαϊτζίδης Μάριος του ΟΣΑΠ. Στην δεύτερη κατηγορία πρώτη αναδείχθηκε η Αγγελίδου Αθηνά, του ΟΣΘ.

Για την προκήρυξη των αγώνων αναλυτικά κάντε κλικ εδώ.

Οι αγώνες σε εξέλιξη

Ο Πανελληνιονίκης Μάριος Καλαϊτζίδης

• 8ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 8o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από την Παρασκευή 29 Ιουνίου μέχρι την Κυριακή 1 Ιουλίου 2012, στο ξενοδοχείο "Oceanis", στην Καβάλα.

Όπως και τα προηγούμενα τρία χρόνια, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους, σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings.

Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε η Κατσαούνη Εύη του Ο.Σ.Θ. Στην δεύτερη κατηγορία πρώτος αναδείχθηκε ο Τοπάλογλου Χαράλαμπος, επίσης του ΟΣΘ.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ένωσης Σκραμπλ και του Δήμου Καβάλας.

• 9ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 4 αντικείμενα)

Το 9o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από το Σάββατο 22 Ιουνίου μέχρι την Κυριακή 24 Ιουνίου 2013, στο αρχοντικό "Bella Toumpa" στον Αγ. Παντελεήμονα στον Δήμο Αμυνταίου Φλώρινας.

Όπως και τα προηγούμενα τέσσερα χρόνια, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους, σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings.

Συνολικά αγωνίστηκαν 80 παίκτες. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Αικατερινάρης Κύρκος του Ο.Σ.Θ. Στην δεύτερη κατηγορία πρώτος αναδείχθηκε ο Κολοκυθάς Ζαχαρίας, επίσης του ΟΣΘ.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ένωσης Σκραμπλ και οργανώθηκαν από τον Όμιλο Σκραμπλ Πτολεμαΐδας.

Ο Πρωταθλητής Αικατερινάρης Κύρκος

Οι νικητές της Α Κατηγορίας

• 10ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 10o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από την Παρασκευή 4 Ιουλίου μέχρι την Κυριακή 6 Ιουλίου 2014, στο ξενοδοχείο "Aiges Melathron" στην Βέροια.

Όπως και τα προηγούμενα χρόνια, οι αγώνες διεξήχθηκαν σε δύο ομίλους, σύμφωνα με την πανελλήνια κατάταξη ratings, με τους αβαθμολόγητους παίκτες να μετέχουν στην 2η κατηγορία.

Συνολικά αγωνίστηκαν 70 παίκτες. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Μιχαήλ Δημήτρης του ΟΣΑΠ. Στην δεύτερη κατηγορία πρώτη αναδείχθηκε η Φωτιάδου Ευθυμία, του ΟΣB.

Οι νικητές της Β Κατηγορίας

• 11ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 11o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από την Παρασκευή 17 έως την Κυριακή 19 Απριλίου 2015 στην Αθήνα, στην σκιά της Ακρόπολης, στο Hotel Divani Palace Acropolis.

Συνολικά αγωνίστηκαν 81 παίκτες. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Τζήμας Δημήτρης του ΟΣΚ. Στην δεύτερη κατηγορία πρώτη αναδείχθηκε η Μηλά Ειρήνη, του ΟΣΡΔ.

Οι πρωτεύσαντες της Α Κατηγορίας

• 12ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ( 2 αντικείμενα)

Το 12o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκραμπλ, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, από την Παρασκευή 6 έως την Κυριακή 8 Μαΐου 2016 στην Παραλία Κατερίνης, στον Πολυχώρο Cosmos.

Συνολικά αγωνίστηκαν 44 παίκτες στην Α' Κατηγορία. Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Παπαγιαννόπουλος Τάκης του ΟΣΑΠ.

Νικητές 1ης κατηγορίας

Στην δεύτερη κατηγορία αγωνίστηκαν 33 παίκτες. Πρώτος αναδείχθηκε o Δελημιχάλης Γιάννης, επίσης του ΟΣΑΠ.